„Tacy Jesteśmy”

Instalacja artystyczna „Tacy Jesteśmy” ma na celu zaprezentowanie potencjału społeczno-zawodowego nas – osób z niepełnosprawnościami. Na co dzień uczestniczymy bądź pracujemy w Ośrodkach prowadzonych przez Stowarzyszenie Otwarte Drzwi. Jesteśmy osobami, które przygotowują się do podjęcia zatrudnienia. Ideą pokazania naszych kubków jest próba uchwycenia trudu i ogromu pracy jaką wkładamy we własny rozwój, by podjąć zatrudnienie. Jest również szansą na pokazanie naszych mocnych i słabszych stron, a – przede wszystkim naszych możliwości. Ceramiczne kubki, choć niedoskonałe, pokazują również nasz indywidualizm i potencjał drzemiący w każdym z nas z osobna.

Uczestnicy V Edycji Giełdy Mocy
Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Zachęcam do nabywania części lub całej instalacji, jako formy wsparcia i uznania naszej pracy. Każdy Kubek jest unikatowy, zachowuje swój indywidualny charakter. Nie znajdą Państwo drugiego takiego samego elementu. Te artystyczne prace mogą stanowić początek Państwa kolekcji lub stać się dopełnieniem już istniejącej. W świecie biznesu i nie tylko, od dawna panuje trend na BrutArt – sztukę nieprofesjonalną. Zachęcam Państwa do objęcia naszych działań artystycznych mecenatem.

Monika Katarzyna Koprowska
Instruktor Pracowni Ceramicznej
Ośrodek Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami PARTNERZY
Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

tacy_jestesmy_1

 

Instalacja „Tacy Jesteśmy” zostanie zaprezentowana podczas wydarzenia Giełda Mocy, które odbędzie się w Galerii Apteka Sztuki przy Al. Wyzwolenia 3/5, w dniu 28 października 2015.