ALE O CO CHODZI – INFORMACJE NA TEMAT KAMPANII SPOŁECZNEJ

#maszmoc

CO I PO CO?

Kampania społeczna, którą rozpoczęliśmy ma na celu okazanie wsparcia osobom z niepełnosprawnościami, które marzą o tym, by realizować się zawodowo. Zależy nam na tym, by przełamywać stereotypy i przedstawić osoby z niepełnosprawnościami jako wartościowych, zaangażowanych kandydatów do pracy.

„Masz MOC” nie bazuje zatem na negatywnych skojarzeniach i emocjach, a na tytułowej „mocy” i podzieleniu się nią z innymi.

DLACZEGO?

Zdecydowaliśmy się na tę akcję ze względu na to, że wciąż spotykamy pracodawców i pracowników, którzy boją się zatrudniać/współpracować z naszymi uczestnikami. Uznaliśmy, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że taka ostrożność wynika z braku wiedzy i niedostatecznego „oswojenia” z tematem. Media społecznościowe natomiast wydają się być doskonałym narzędziem do kształtowania postaw i opinii społecznych, stąd decyzja, by akcja działa się w przestrzeni wirtualnej.

CZY WARTO SIĘ PRZYŁĄCZYĆ?

Pewnie, zapraszamy Cię do akcji, jeśli:

  • Uważasz, że osoby z niepełnosprawnością mają prawo realizować się zawodowo,
  • Wierzysz w to, że nie powinny być dyskryminowane,
  • Zależy Ci na tym, by miały równe szanse w znalezieniu pracy marzeń.

TRZY RAZY TAK?

Zatem do dzieła! Zrób sobie zdjęcie z napisem #maszmoc (koniecznie umieść też hashtag o tej treści w opisie i/lub link do strony) i opublikuj je jako publiczne na swoim profilu. Będzie nam miło, jeśli zaprosisz do udziału osoby, które podzielają Twoje wartości.

Jeśli się wahasz, chcesz o coś dopytać – nie krępuj się. Skontaktuj się z nami, a chętnie “przeciągniemy” Cię na “dobrą stronę mocy”!