Sukcesy zawodowe uczestników ośrodków wsparcia Stowarzyszenia Otwarte Drzwi

Nowy rok zaczął się bardzo pomyślnie i kilkanaście osób z niepełnosprawnością podjęło pracę bądź ją podejmie w najbliższym czasie. Zaczęliśmy współpracę z firmą L’oreal gdzie dwie osoby Pani Ania i Pan Robert po wielu przygotowaniach rozpoczęli pracę na linii produkcyjnej, pomimo konieczności wstawania o wczesnych godzinach porannych są bardzo zadowoleni ze zmiany zatrudnienia. Zakres współpracy rozszerzyliśmy także z firmą Sodexo, która dała możliwość pracy w nowych restauracjach kolejnym osobom. Ostatnio pracę rozpoczęli Pani Ewa i Pan Michał.

Dobrze nam już znany McDonald’s także zatrudnia kolejne osoby – pracują już Pani Justyna, Pani Ania, Pan Paweł, a kolejne 3 osoby są na etapie przygotowań formalnych, by móc wystartować z pracą w kolejnych restauracjach. Wielki sukces i niesamowite szczęście dla Pana Michała to praca w Pizzy Hut, gdzie zajmuje się polerowaniem sztućców i szkła.

W kolejce czekają następni uczestnicy, który już jedną nogą są w nowych miejscach pracy, z którymi finalizujemy ustalenia dotyczące szczegółów zatrudnienia – są to firmy Bricoman Sp. z o.o., Lechar Sp. z o.o., Pro Logis Sp. z o.o.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a także ich trenerom pracy, których rola jest również niezmiernie ważna, zarówno przy poszukiwaniu odpowiedniego miejsca pracy, szkolenia na stanowisku pracy, a później na etapie monitorowania zatrudnienia.

Pan Michał w pierwszym dniu pracy wraz ze swoim trenerem Panem Kamilem w restauracji Sodexo
Pan Michał w pierwszym dniu pracy wraz ze swoim trenerem Panem Kamilem w restauracji Sodexo