SPOT PROMUJĄCY AKCJĘ MASZ MOC!

 

Jak w trzech prostych krokach zostać superbohaterem?

Podziel się MOCą, dobro wraca!

Zapraszamy na VIII edycję Giełdy Mocy!

   

W tym roku już po raz kolejny będziemy pokazywać potencjał i możliwości zawodowe osób z niepełnosprawnościami. Tegorocznej, VIII edycji przewodzić będzie hasło “Masz MOC!” - zależy nam bowiem na pokazaniu, że posiada ją każdy z nas. MOC, by zmieniać postrzeganie osób z niepełnosprawnościami, MOC, by przełamywać stereotypy, MOC, by kształtować postawy społeczne. Mają ją także, odpowiednio ukierunkowani przez specjalistów, niepełnosprawni kandydaci do pracy, których zatrudnienie przynosi wiele znaczących korzyści nie tylko dla przedsiębiorstwa, ale również całego społeczeństwa. Wydarzenie będzie się składać z dwóch części: konferencyjnej i warsztatowej.

 

Ale o co chodzi? - informacje na temat kampanii społecznej #maszmoc oraz finału wydarzenia

Co i po co?

   

Kampania społeczna, którą rozpoczęliśmy ma na celu okazanie wsparcia osobom z niepełnosprawnościami, które marzą o tym, by realizować się zawodowo. Zależy nam na tym, by przełamywać stereotypy i przedstawić osoby z niepełnosprawnościami jako wartościowych, zaangażowanych kandydatów do pracy. "Masz MOC" nie bazuje zatem na negatywnych skojarzeniach i emocjach, a na tytułowej "mocy" i podzieleniu się nią z innymi.

Dlaczego?

   

Zdecydowaliśmy się na tę akcję ze względu na to, że wciąż spotykamy pracodawców i pracowników, którzy boją się zatrudniać/współpracować z naszymi uczestnikami. Uznaliśmy, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że taka ostrożność wynika z braku wiedzy i niedostatecznego "oswojenia" z tematem. Media społecznościowe natomiast wydają się być doskonałym narzędziem do kształtowania postaw i opinii społecznych, stąd decyzja, by akcja działa się w przestrzeni wirtualnej. Finał wydarzenia odbędzie się za to na PGE Narodowy i będzie zwieńczeniem całej kampanii. Przede wszystkim jednak jest to szansa na znalezienie zatrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami - kandydaci będą wspierani przez swoich trenerów pracy.

Czy warto się przyłączyć?

   

Pewnie, zapraszamy Cię do akcji, jeśli: Uważasz, że osoby z niepełnosprawnością mają prawo realizować się zawodowo, Wierzysz w to, że nie powinny być dyskryminowane, Zależy Ci na tym, by miały równe szanse w znalezieniu pracy marzeń.

Trzy razy tak? Przechodzisz dalej!

   

Zatem do dzieła! Zrób sobie zdjęcie z napisem #maszmoc (koniecznie umieść też hashtag o tej treści w opisie i/lub link do strony) i opublikuj je jako publiczne na swoim profilu. Będzie nam miło, jeśli zaprosisz do udziału osoby, które podzielają Twoje wartości. Jeśli się wahasz, chcesz o coś dopytać - nie krępuj się. Skontaktuj się z nami, a chętnie “przeciągniemy” Cię na “dobrą stronę mocy”!

Słowniczek pojęć

Giełda Mocy

Promuje zatrudnienia wspomagane osób z niepełnosprawnościami na otwartym rynku pracy w środowisku biznesowym i (więcej…)

Kandydat do pracy

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną zazwyczaj mają problem z samodzielnym znalezieniem dobrego miejsca pracy. (więcej…)

Trener pracy

Wspiera osoby z niepełnosprawnością oraz, pełni rolę pośrednicząco-edukacyjną względem pracodawcy (więcej…)

Zatrudnienie wspomagane

To procesem podjęcia pracy przez osoby z niepełnosprawnościami w warunkach integracji na otwartym rynku pracy przy wsparciu (więcej…)

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

To ogólnopolska organizacja pożytku publicznego, która działa dzięki ludziom i dla ludzi. Od początku swojej działalności, (więcej…)

Forum Zaangażowanych Pracodawców

Stwarza warunki, w których partnerzy biznesowi mają szansę do wymiany doświadczeń, dzielenia się (więcej…)

MEDIA

 

Osoby z niepełnosprawnością mają różne marzenia, plany życiowe, potrzeby. Dla jednych najwyższą wartością może być rodzina, dla innych – praca. Niestety, na ogół nie doceniamy ich możliwości zawodowych. Zatrudnienie tej grupy osób pojmowane jest bardziej w kategoriach charytatywnych, niż jako partnerska relacja oparta na obopólnych korzyściach.

   

Zespół zawodowy w Stowarzyszeniu Otwarte Drzwi składa się ze specjalistów od zatrudnienia wspomaganego - każdego dnia wspieramy osoby z niepełnosprawnościami na otwartym rynku pracy, ponieważ wiemy, że są pełnowartościowymi i zaangażowanymi pracownikami. Naszą misją jest poszerzanie kręgu pracodawców zaangażowanych w szerzenie społecznej odpowiedzialności biznesu oraz przełamywanie negatywnych stereotypów na temat niepełnosprawności intelektualnej i zaburzeń psychicznych.

Zuzanna Oleksa

Zuzanna Oleksa

Koordynatorka VII edycji Giełdy Mocy/Trener Pracy

CZYTAJ WIĘCEJ

Paulina Sontowska

Paulina Sontowska

Koordynator projektów/mentor/doradca zawodowy

CZYTAJ WIĘCEJ

Agnieszka Wójcik

Agnieszka Wójcik

Koordynatorka VII edycji Giełdy Mocy/Trener Pracy

CZYTAJ WIĘC

Kamil Sontowski

Kamil Sontowski

Trener Pracy

CZYTAJ WIĘCEJ

Justyna Kowalczuk

Justyna Kowalczuk

Trener Pracy

CZYTAJ WIĘCEJ

Tomasz Adamczuk

Tomasz Adamczuk

Trener Pracy

CZYTAJ WIĘCEJ

Aleksandra Janac

Aleksandra Janac

Trener Pracy

CZYTAJ WIĘCEJ

Marzena Falc

Marzena Falc

doradca zawodowy

CZYTAJ WIĘCEJ

Sylwia Moczulska

Sylwia Moczulska

Trener Pracy

CZYTAJ WIĘCEJ

OPINIE

Siódmy raz koordynuję Giełdę Mocy. To zawsze jest nowe wyzwanie, ale też za każdym razem czuję olbrzymią satysfakcję z osiągniętych wyników.

W dzisiejszych czasach, niepełnosprawność nie skazuje ludzi na trwanie w bezczynności i bezradności. Osoby z różnymi dysfunkcjami mogą liczyć na pomoc i wsparcie ze strony różnych organizacji i instytucji, dających możliwość pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. Jesteśmy dumni, że uczestniczymy w programie zatrudnienia wspomaganego i dzięki stałej, efektywnej i przyjaznej współpracy z trenerami pracy obserwujemy jak nasi niepełnosprawni pracownicy rozwijają swoją samodzielność i autonomię. Dzięki systematycznemu wsparciu ze strony trenerów, ale także otwartości naszych zespołów tworzymy stabilne, trwałe i przyjazne miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami.

Praca daje pieniądze, które można oszczędzać i zebrać na realizacje marzeń. Rozwija kompetencje społeczne.

Moja kariera zawodowa to całkiem ciekawa historia. Tak naprawdę, to pracę wychodziłam sobie sama. Zrobiłam pierwszy krok i podczas wizyty u mojej koleżanki Oli, porozmawiałam z menedżerką o swojej gotowości i chęci do spróbowania swoich sił w kawiarni. W dalszej części procesu rekrutacyjnego wspierał mnie mój trener pracy ze Stowarzyszenia Otwarte Drzwi.

Zatrudniam i pracuję z osobami z orzeczoną niepełnosprawnością już od ponad dwóch lat w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Otwarte Drzwi. Osoby te w naszych kawiarniach Starbucks zazwyczaj pełnią obowiązki Lobby Partnera - odpowiadają za porządek na sali dla Gości. Są one pełne oddania i zaangażowania, a co ważne wprowadzają do samego zespołu mnóstwo pozytywnej energii.

Pracuję w Mc Donald’s i jestem osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności. Praca jest ciężka, ale też jest fajna atmosfera domowa. Można się pośmiać i pożartować. Czuję się tu dobrze. Pracownicy są mili i zadowoleni z mojej pracy. Warto pracować w Mc Donald’s, bo można poznać dużo nowych ludzi. Z mojego doświadczenia mogę polecić pracę w Mc Donald’s.

Giełda Mocy to wyjątkowe wydarzenie, na które czekamy jako SUEZ Polska co roku. Już po raz kolejny jesteśmy nie tylko partnerem Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, ale przede wszystkim zaangażowanym uczestnikiem tych spotkań. Za każdym razem czerpiemy z nich wiedzę, inspirację i praktyczne rozwiązania, a co najważniejsze, poznajemy tu naszych przyszłych pracowników. Sami też dzielimy się naszymi doświadczeniami z ogromną radością i nadzieją na to, że pomogą one rozszerzać grono pracodawców zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami.

To osoby bardzo otwarte, nie mamy większych problemów komunikacyjnych, czy z obecnością na grafiku. Świetnie dogadują się z zespołem.

Joanna Sulik pracuje w firmie "Lador" od trzech lat. Jest bardzo pogodną, zdyscyplinowaną, komunikatywną osobą. Chętnie nawiązuje kontakt z pracownikami. Jest lubiana przez zespół.

PARTNERZY

 

Pomysłodawcą oraz organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, a głównymi partnerami przedstawiciele pracodawców, z którymi Stowarzyszenie na co dzień współpracuje przy zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami – Fundacja SUEZ Jesteśmy z Tobą oraz Develey Polska.

KONTAKT

 

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym projekcie?

Zadzwoń do nas

+ 519133011

Nasze biuro

Aleja Prymasa Tysiąclecia 145/149, 01-424 Warszawa

Napisz do nas

zatrudnienie@otwartedrzwi.pl

zauwaz.zatrudnij.zyskaj@gmail.com

Dołącz do nas!